MAMA

Przygotowując wyprawkę dla noworodka nie zapomnij również o zrobieniu listy potrzebnych przyborów dla mamy. Zwykle to właśnie kobieta jest główną osobą, z którą dziecko ma największą styczność, bowiem karmi go piersią, usypia, nosi na rękach, wychodzi na spacery, zmienia pieluszki i myje. Stąd też mamy potrzebują między innymi specjalne biustonosze do karmienia, pojemne torby, kosmetyczki czy zestawy hipoalergicznych kosmetyków do mycia, by przy bezpośrednim kontakcie ze skórą dziecka nie podrażnić go.


Jako matka przygotuj listę zakupów również dla siebie

Wiemy, że kobiety przygotowując wyprawkę dla noworodka zapominają o swoich nowych potrzebach, które pojawią się wraz z jego przyjściem na świat. Dlatego też zebraliśmy tutaj potrzebne akcesoria i kosmetyki, bez których matki nie obejdą się w pierwszych dniach, jak i późniejszym okresie opieki nad dzieckiem.

Przede wszystkim powinny one posiadać środki kosmetyczne, zapewniające najwyższy poziom higieny i komfortu, bieliznę poporodową, podkłady, ręczniki, biustonosze do karmienia, poduszki, laktatory, chusteczki nawilżające, chusty do noszenia, torby i wiele innych produktów. Z takim pełnym zestawem gwarantujemy, że znacznie przyjemniej spędzisz pierwsze dni z niemowlęciem.

Praktyczne torby dla mam

Wybierając się do szpitala czy na spacer z dzieckiem każda matka potrzebować będzie większej torby, w której będzie mogła przechowywać przedmioty dla siebie i dziecka. Dziecko będąc na zewnątrz może potrzebować chusteczek, zapasowej pieluchy, wody czy nawet pokarmu.

Dobrze wiemy, że pogoda na zewnątrz bardzo szybko zmienia się, więc w takiej torbie lub plecaku będziemy mogli schować dodatkowe okrycie wierzchnie, ręcznik, parasolkę, okulary przeciwsłoneczne, czapkę oraz inne produkty, chroniące przed czynnikami atmosferycznymi.

Oprócz tego kobieta nie wyjdzie bez telefonu, kluczy i portfela, dlatego też dziś rezygnuje się z modnych toreb na rzecz większych praktycznych torebek z materiału, które są zarówno wytrzymalsze, jak i mieszczą wewnątrz więcej przedmiotów. Mogą też pełnić rolę siatek na wózek i lepiej sprawdzaj się podczas noszenia dziecka w chuście.

Wyprawka dla mamy - skompletuj środki do pielęgnacji

Jako że mama ma największy kontakt z dzieckiem powinna zaprzestać stosować mocnych kosmetyków zapachowych, gdyż mogłyby one negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, w tym np. podrażnić skórę i nosek.

Z tego powodu matki przez najbliższy okres opieki nad niemowlęciem powinny używać lekkich i antyalergicznych środków - mydeł, płynów, szamponów, olejków i produktów do dezynfekcji skóry. Pamiętaj, że dziecko może bardzo szybko złapać różnego rodzaju choroby, więc dezynfekcja rąk jest niezwykle istotna.