ŚPIWORKI

Okres jesienno–zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla niemowląt, ponieważ na zewnątrz panują ujemne temperatury. Stąd też dzieci potrzebują cieplejszych ubrań i przede wszystkim specjalnych śpiworków, które stanowią skuteczną formę ochrony przed zimnem podczas snu. Co więcej śpiworki sprawdzają się nie tylko w domu, ale też na spacerze lub podróży. W naszym sklepie zapewniamy wysokiej jakości modele zarówno do wózków, spacerówek, jak i fotelików.


Czy śpiworek do spania jest niezbędny dla noworodka?

Jak najbardziej śpiworki przydają się się podczas opieki nad noworodkiem, stąd też zajmują one jedno z podstawowych miejsc na liście zakupów. Śpiworek gwarantuje dziecku ciepło, wygodę, komfort i co ważniejsze otulenie, przez co znacznie lepiej śpi. Może być stosowany w łóżeczku, gniazdku, foteliku oraz wózku, dzięki czemu skutecznie zapobiega wyziębieniu dziecka, na skutek panującej niższej temperatury.

Dużą zaletą śpiworka jest również to, że dziecko nie jest w stanie założyć go sobie na głowę, więc nie musimy martwić się o zakłócenie procesu oddychania. Oprócz tego zapewnia prawidłowe ułożenie niemowlęcia, nie pozwalając mu przewrócić się z pleców na brzuszek i jednocześnie nie krępuje ruchów.

Śpiworki są dobre niezależnie od pory roku

Oczywiście śpiworki są niezbędne jesienią i zimą, gdy przychodzą chłodniejsze dni. Jednak dostępne są także modele letnie, które stanowią doskonałą ochronę przed przegrzaniem się w lato. Stąd też warto używać oba rozwiązania - jedno w sezonie letnim a drugie zimowym.

Zimowy śpiworek jest bowiem specjalnie ocieplony i gwarantuje odpowiednie właściwości termoregulacyjne w domu, bądź na zewnątrz, gdy wybieramy się na spacer. W efekcie pomaga on bezpiecznie zahartować nasze dziecko.

Natomiast letnie śpiworki pozbawione są tej grubej warstwy ocieplenia, przez co są niezwykle cienkie, przewiewne i chłonne. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć dla niemowlaka optymalne warunki, kiedy temperatura przekracza 20 stopni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie śpiworka dla niemowlaka?

Jak wiemy niemowlęca skóra jest cieńsza i znacznie wrażliwsza od dorosłego, dlatego też jest bardziej narażona na podrażnienia, a nawet alergię. Z tego też powodu śpiworki, które będą miały bezpośredni kontakt z noworodkiem powinny być antyalergiczne i wykonane z naturalnych tkanin wełnianych lub bambusowych o właściwościach termoregulacyjnych.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy śpiworek posiada wygodne zapięcia i wycięcia, które można dowolnie dostosować do budowy ciała. Pamiętaj też, że śpiworki są dostępne w różnych rozmiarach zależnie od miesiąca życia dziecka.