BUTELKI

Nawet jeśli kobieta zdecydowała się wyłącznie na karmienie piersią, to mimo wszystko powinna posiadać w swoim domu przynajmniej jedną butelkę ze smoczkiem o wolnym przepływie, tak na wszelki wypadek. W każdej chwili mogą bowiem pojawić się niespodziewane sytuacje, w których matka nie będzie mogła z jakiej przyczyny karmić. Dlatego też butelka może uratować z opresji, bądź też umożliwić innym osobom z rodziny nakarmić niemowlę.


Czy w wyprawce powinna znaleźć się butelka do karmienia?

Koniecznie! Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których matka nie może karmić własną piersią. W takim momencie z pomocą przychodzi właśnie butelka do karmienia. Smoczek sprawia, że dziecku wydaje się, iż ssie sutek matki, dzięki czemu nie mamy dużego problemu ze zmianą sposobu podawania pokarmu. Co więcej taka butelka ze smoczkiem pozwala nakarmić dziecko innym osobom z rodziny, a matce dać chwilę odpocząć. Warto też zaznaczyć, że przydaje się w momencie odstawienia starszego malca od piersi.

Zatem, jak widać butelka do karmienia niesie ze sobą wiele zalet, dlatego też zajmuje jedno z pierwszych miejsc na liście zakupów.

Jaką butelkę do karmienia wybrać dla noworodka?

Najlepiej by było, aby butelka była wykonana ze szkła lub tworzywa sztucznego bez zawartości BPA, PCV, ftalanów, ołowiu, chromu i niklu. Szklane butelki do karmienia są trwałe, zdrowsze od plastiku, odporne na zmiany temperatury, nie zaśmiecają środowiska, nie zagrażają zdrowiu dziecka, nie przenoszą zapachu i łatwiej utrzymać je w czystości. Z tej racji rodzice coraz częściej decydują się na to klasyczne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o pojemność, to oczywiście przez pierwsze miesiące życia niemowlęcia powinno się używać butelkę o mniejszej pojemności 80-125 ml, a następnie wymieniać ją na większą o około 100 ml.

Trzecim ważnym kryterium wyboru butelki dla noworodka jest smoczek, a mianowicie powinien on posiadać wolny przepływ, który zagwarantuje komfortowe karmienie. Dopiero po około 6 miesiącach można wymienić go na model z większym przepływem np. do podawania kaszki.

Butelki do karmienia zapobiegające powstawaniu kolki u niemowląt

Na rynku i w naszym asortymencie sklepu znajdą Państwo butelki antykolkowe, które pomagają zapobiec kolce u niemowlaków. Kolka powstaje na skutek połykania powietrza w momencie zbyt szybkiego jedzenia. Na szczęście powstały specjalne butelki do karmienia z technologią uniemożliwiającą napowietrzanie się smoczka. Oprócz tego smoczki mogą posiadać budowę, która nie pozwala powietrzu przedostać się do środka pojemnika z pokarmem. W ten sposób niemowlę w trakcie jedzenia połyka wyłącznie pokarm, przez co kolki występują u nich o wiele rzadziej i nie odbija im się.