CHUSTY / NOSIDEŁKA

Pozycja dziecka jest najważniejszą różnicą pomiędzy chustą, a ergonomicznym nosidełkiem do noszenia dzieci. Maluch umieszczony w nosidle znajdzie brak podparcia z boku, większą swobodę ruchów (może swobodnie wyjmować rączki). Noworodek leżący na rodzice w chuście do noszenia dzieci znajduje się w pozycji pionowej i uznaje się, że jest ona bardziej bezpieczna nosidełek.


Co jest lepsze do noszenia dzieci: chusta czy nosidełko?

Jeśli nasze dziecko uwielbia być bujane, noszone oraz co najważniejsze czuć bliskość rodzica, to warto zastanowić się nad chustą lub nosidełkiem do noszenia dziecka. Są to ergonomiczne akcesoria, które ratują przez bólem rąk i kręgosłupa. 

Aby podjąć świadomą decyzję o metodzie noszenia dziecka, warto poznać zalety i wady chust do noszenia dzieci oraz ergonomicznych nosidełek. W jakim momencie można zacząć noszenie dziecka? Czy można zastosować chustę lub nosidełko w pierwszych tygodniach życia dziecka? Jak duży powinien być noworodek, aby móc zacząć używać nosidełka?

Nosidełka i chusty jako doskonała alternatywa dla wózków

Dla rodziców, którzy pragną mieć swojego malucha zawsze blisko siebie polecamy wybrać nosidełko lub chustę dla niemowląt. Oba rozwiązania sprawdzą się równie dobrze podczas krótkich i tych dłuższych spacerów, zapewniając pełen komfort i jednocześnie wygodę noszenia. Jednak to nie wszystko, a mianowicie nosidełka i chusty pozwalają zachować bliskość, dzięki czemu maleństwo czuje zapach skóry rodzica, ciepło i bicie serca. W efekcie dziecko szybciej uspokaja się, a nawet łatwiej mu zasnąć.

Oprócz tego warto podkreślić, że świetnie zastępują wózek w ciaśniejszych miejscach, gdzie nie da rady nim przejechać. Dlatego też coraz częściej rodzice wykorzystują nosidełko lub chustę do noszenia niemowląt.

Zalety noszenia dziecka w nosidełku i chuście

Nosidełko idealnie uzupełnia wyprawkę dla maluszka, gdyż można z niego korzystać na zmianę z wózkiem. Dostarcza praktyczne rozwiązanie, które umożliwia zachować stabilną pozycję dziecka (nie przegina się na boki) podczas noszenia i swobodnie wykonywać codzienne czynności w domu, bez ograniczonych ruchów rękoma. Dzięki temu rodzic nie musi rezygnować z ulubionych zajęć, bowiem może cieszyć się nimi wraz z dzieckiem. Poza tym, noszenie w nosidełku stanowi dobry sposób na eliminowanie kolek.

Z kolei wiązane chusty ze względu na bardziej elastyczny i miękki materiał lepiej nadają się do noszenia noworodków od ich pierwszych dni życia. Pozwalają stabilnie oprzeć dziecko na brzuchu lub biodrach tak, aby czuło się bezpieczne. Co więcej taka pozycja zgięciowo-odwiedzeniowa jest naturalna dla noworodka i wpływa na prawidłowy rozwój jego kręgosłupa.

Jak długo można nosić dziecko w chuście?

Tak naprawdę, z chust rodzice mogę korzystać dopóki dziecko nie będzie ważyć co najmniej 20 kg. Wtedy jednak trzeba zwrócić uwagę na gramaturę chusty, czy maluch nie jest dla niej zbyt ciężki. Albowiem na rynku znajduje się wiele rodzajów chust z cieńszych i grubszych tkanin, które posiadają określoną nośność.

Jeśli chodzi o czas noszenia malucha w ciągu dnia to mówiąc szczerze może być trzymane w chuście bardzo długo - ile w danym dniu potrzebujemy. W szczególności taka bliskość przydaje się w momencie, gdy maluch ma gorszy dzień np. ząbkuje.

Dostępne rodzaje chust i nosidełek dla niemowląt

W naszym sklepie Bebe Space znajdziesz nosidełka i chusty zarówno dla niemowląt, jak i tych nieco starszych dzieci. Posiadamy różnorodne modele każdego z nich, które umożliwiają nosić malucha przodem, tyłem i na plecach. Wybierz zatem nosidełko ze specjalnie zaprojektowanym siedziskiem i regulowanymi pasami lub chustę, utrzymującą ergonomiczną pozycję dla siebie oraz dziecka z naszego katalogu produktów.