SMOCZKI
Smoczek to wielofunkcyjny dodatek dla niemowląt, który ma za zadanie uspokoić dziecko oraz zmniejszyć ból i nieznośne uczucie swędzenia dziąseł podczas okresu ząbkowania. To właśnie on pomaga przejść rodzicom przez trudny czas, gdy niemowlę jest niespokojne i często płacze. Stąd też smoczki to absolutny must-have do wyprawki dla każdego noworodka. Aby ułatwić Państwu wybór przygotowaliśmy ofertę smoczków z kauczuku, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i rozwoju dziecka.
- Czy warto kupić kauczukowy smoczek dla niemowlaka?
- Pozytywne efekty stosowania smoczków
- Kiedy powinno się odstawić smoczek z kauczuku?
Czy warto kupić kauczukowy smoczek dla niemowlaka?
Szukasz idealnego smoczka dla niemowlaka? W takim wypadku z pewnością zainteresują Cię smoczki kauczukowe, które są bardziej plastyczne od silikonowych. Ich miękkość to największa zaleta tego rodzaju rozwiązania, gdyż w ten sposób znakomicie stymulują odruch ssania, oddychania i połykania.
Oprócz tego wyróżnia je wysoka jakość i bezpieczeństwo materiału, bowiem kauczuk jest w 100% naturalny i hipoalergiczny. Jako, że nie mają one niekorzystnego wpływu na zdrowie niemowlaka mogą być wykorzystywane niemal od razu po urodzeniu w szpitalu.
Pozytywne efekty stosowania smoczków
Pamiętaj kupno smoczka to żadne zło, o ile go nie nadużywamy. Dużo niemowląt wręcz potrzebuje takiego wsparcia, ponieważ mogą nie potrafić skoordynować oddechu z ssaniem i połykaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą smoczki, które pomagają im w tym procesie.
Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj noworodki posiadają silny odruch ssania, gdyż jest on ich sposobem na odżywianie. Stąd też przed porą karmienia czują się zdenerwowane, zagubione, a nawet samotne. Z tego też powodu smoczki wykorzystywane są w celu uspokojenia maluszka i sprawienia, by poczuł się bezpiecznie w trakcie pierwszych miesięcy życia. Smoczek kauczukowy uspokoi nawet największy wybuch złości dziecka.
Kiedy powinno się odstawić smoczek z kauczuku?
Smoczek kauczukowy i inne jego odmiany powinno się odstawić w momencie, gdy potrzeba ssania u dziecka maleje. Zwykle dzieje się to po ukończeniu 4 miesiąca życia, ale łatwo ten moment przegapić. Dlatego też wiele specjalistów twierdzi, że okres odzwyczajenia od smoczka powinien rozpocząć się między 6 a 10 miesiącem.
Oczywiście niektóre dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do tego typu uspokajacza i zaczynają traktować go jako maskotkę. Wobec tego warto dawać mu inne zabawki, a w szczególności gryzaki. Pozwoli to znacznie łatwiej odstawić smoczek jeszcze przed 12 miesiącem życia.