LALKI I WÓZKI

Dla dziewczynek z pewnością idealną zabawką będzie lalka, która stanie się jej najlepszą przyjaciółką. Na początku powinno się wybrać lalkę z miękkim brzuszkiem, ponieważ jest lekka i można się do niej przytulić. W efekcie dziecko w wieku 3 lat da radę samodzielnie nosić ją ze sobą w dowolne miejsce. Ponadto to dobry pomysł na przyszłość, bowiem można ją stale urozmaicać nowymi akcesoriami, takimi jak domek, mebelki, ubranka, wózek czy nosidełka.


Pierwsza lalka dla niemowlaka

Niemowlę otrzymując w prezencie lalkę lubi ją ściskać, gryźć, ssać, przytulać, a nawet rzucać czy uderzać. Wobec tego pierwszą lalką nie powinna być twarda lalka do opieki, lecz szmaciana bez małych ruchomych elementów. Szmaciane lalki znakomicie sprawdzają się jako prezent dla noworodka, ponieważ są niewielkie, lekkie, miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki temu maluchy mogą je samodzielnie podnosić w rączkach i nosić ze sobą wszędzie już od najmłodszych lat. Oprócz tego nie stanowią zagrożenia w przypadku gryzienia materiału oraz chętniej się do nich przytulają podczas snu.

Wybierając szmacianą lalkę pamiętaj, aby sprawdzić, czy jest ona wykonana z nietoksycznych materiałów. W naszym sklepie znajdziesz lalki dla niemowląt i dzieci dostarczone od cenionych producentów, którzy wyróżniają się wysoką jakością i starannością wykonania. Dla najmłodszych polecamy szczególnie modele wykonane w całości z bawełny lub z białego soku z drzewa kauczukowego.

Lalki z miękkim brzuchem - dlaczego warto?

Dla trochę starszego dziecka idealną lalką będzie lalka z miękkim brzuchem, która zbliżona jest rozmiarem i wyglądem do samego dziecka. Lalki te charakteryzują się ruchomymi elementami w postaci twardszej główki, ramion i nóg. W rezultacie dziecko zaczyna widzieć w lalce kogoś, kim trzeba się zaopiekować.

Zaletą lalek z miękkim brzuchem jest to, że mogą się do nich bez obaw przytulić, są lżejsze i nie mają dodatkowych funkcjonalności, które uniemożliwiałoby dziecku samodzielną opiekę pod własne zabawy narracyjne.

Rola lalek w wychowywaniu dzieci

Lalki zajmują bardzo ważne miejsce w życiu dzieci, gdyż tworzą one silną więź, stając się ich najlepszymi przyjaciółmi na lata. Co więcej to właśnie do nich dziecko może się przytulić i o nie troszczyć. Ta druga kwestia sprawia, że maleństwo skutecznie uczy się empatii i opieki nad drugą osobą. Przy okazji naśladuje swoich rodziców w opiece, dzięki czemu poznaje podstawowe zasady relacji i życia w społeczeństwie. Dlatego też taką lalkę warto kupić każdemu małemu dziecku niezalenie od płci, by nauczyć go odpowiedzialności.