AKCESORIA

Zabawki i akcesoria w postaci gryzaków, kredek, termometrów, szczoteczek do zębów, mat antypoślizgowych czy składanych wanienek są niezbędne w zapewnieniu komfortu niemowlęciu podczas mycia. Wiele dzieci czuje niepokój związany z nowym przeżyciem, dlatego też to takie ważne, by wszystko przebiegło w jak najlepszych warunkach. Przygotuj więc odpowiednie gadżety, które stworzą bezpieczną i jednocześnie atrakcyjną przestrzeń w wannie.


Zalety posiadania wanienki dla niemowląt

Chyba każdy rodzic bał się przed pierwszą kąpielą swojego dziecka, gdyż niemowlę wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Mianowicie należy uważać na odpowiednią temperaturę wody, na fałdy i zgięcia stawów u niemowląt, pozycję, a także kosmetyki do mycia. Na szczęście stworzono specjalne wanny, które są niezwykłym udogodnieniem dla rodziców.

To właśnie dzięki nim rodzice nie muszą trzymać dziecka nad wanną lub umywalką, ponieważ dostarczają ergonomiczne miejsce do jego położenia w środku małej, wygodnej wanny. W ten sposób dziecko jest o wiele spokojniejsze i nie wyślizgnie się z rąk. Ponadto wanienka umożliwia kąpać niemowlę w dowolnej pozycji półleżącej lub siedzącej, co bez wątpienia zwiększa bezpieczeństwo podczas zanurzenia go w wodzie.

Jakie inne akcesoria są potrzebne do kąpieli?

Oprócz składanych wanien przydadzą się również inne akcesoria, które pomogą przygotować odpowiednią kąpiel. Przede wszystkim każdemu rodzicowi przyda się termometr do mierzenia temperatury wody, bowiem woda nie może być ani za gorąca ani zimna. Poza tym do środka każdej wanny powinno się włożyć matę antypoślizgową, która zapobiegnie przypadkowemu poślizgnięciu się, gdy dziecko będzie już trochę starsze i zacznie się wiercić.

W trakcie kąpieli można od razu umyć dziecku zęby, dlatego też przygotowaliśmy różne rodzaje szczoteczek do mycia, które mogą posłużyć do nauki niemowlaków, jak i tych starszych dzieci. Na szczególną uwagę zasługują szczotki silikonowe zakładane na palec. Są one bardzo proste w użyciu i zapewniają pełną higienę a zarazem bezpieczeństwo. Ich materiał nie jest w stanie uszkodzić delikatnych dziąseł dziecka.

Rola dziecięcych zabawek w wodnej zabawie

Im dziecko jest większe, tym więcej rozumie. Dlatego też kąpiel w zwykłej wannie nie będzie taka sama, jak w wanience niemowlęcej. Z tej racji warto urozmaicić mu tą wieczorną czynność, aby stała się wesołym i przyjemnym przeżyciem. Co więcej zabawa z rodzicem podczas kąpieli pozwala zacieśnić więź, rozwijać wyobraźnię, a także stymulować jego sprawność.

Warto podkreślić, że wykorzystując zabawki rodzic może łatwiej nauczyć go nowych obowiązków np. samodzielnego mycia zębów, co jak wiemy nie jest lubianą czynnością wykonywaną przez dzieci.