ŚLINIAKI

Śliniaki i fartuchy ochronne to niezbędny gadżet, który przydaje się podczas karmienia małego dziecka, aby nie zabrudzić ubrania. Dzięki niemu rodzice nie muszą zmieniać ubrań w ciągu jednego dnia na nowe, gdyż resztki jedzenia spadają na powierzchnię śliniaczka lub fartuszka ochronnego. W dodatku dzisiaj tego rodzaju akcesoria do karmienia posiadają pomocne kieszenie, służące do zatrzymania spadającego jedzenia ze sztućców. Stąd też bez wątpienia przydadzą się każdemu rodzicowi do ochrony dziecięcego stroju w trakcie posiłku.


Rozwiąż codzienny problem plam i zabrudzeń na ubraniach dla dzieci

Dobrze wiemy, że dzieci z łatwością się brudzą i tworzą wokół siebie zamęt, a w szczególności podczas pory karmienia. Wtedy na podłodze nie lądują tylko zabawki, ale także jedzenie. Oprócz tego ślady zostają na całej buzi i ubraniu. W rezultacie po posiłku rodzice są zmuszeni znowu przebierać swoje dziecko w nowe ubrania i tak w kółko. Albowiem niemowlęta potrzebują spożywać aż kilka posiłków dziennie, w tym uzupełniających.

Czy można jakoś ten problem ominąć? Oczywiście, że tak! Wystarczy zacząć używać śliniaków lub fartuchów ochronnych bezpośrednio na założony strój. W ten sposób spadający pokarm trafi na śliniaczek, a ubranie pozostanie czyste. To pozwala znacznie zaoszczędzić czas każdego rodzica.

Śliniaki i fartuszki ochronne jako niezbędna ochrona podczas karmienia

Śliniaki i fartuszki ochronne zapobiegają ciągłemu przebieraniu się, praniu ubranek i myciem dziecka po posiłku. Głównie chronią one ubranie pod szyją, ale są też modele, które zakrywają niemal całe jego ciało. Mimo zabrudzenia śliniaka lub fartucha nie przepuszcza on płynu, czy innego rodzaju plamy na poniższe warstwy. Wynika to z tego, że oba akcesoria dla dzieci są wykonane z tkaniny dobrze wchłaniającej ciecze i podszytej wodoodporną warstwą.

Jednak to nie wszystko, taki śliniaczek i fartuszek można użyć także w wielu innych sytuacjach np. kiedy dziecko zbyt mocno się ślini, maluje czy pomaga rodzicom w gotowaniu. Warto zabierać jedno z nich do miejsc publicznych, gdzie wyszliśmy z całą rodziną na uroczystą kolację.

Dostępne modele śliniaków dla niemowląt

W naszym sklepie BEBE SPACE zapewniamy naprawdę szeroki wybór śliniaków dla niemowląt. Dzięki czemu świeżo upieczeni rodzice mogą znaleźć idealny śliniak dla swojego dziecka. Oprócz klasycznych modeli zawiązywanych sznurkiem pod szyją oferujemy śliniaki wykonane w całości z silikonu, które posiadają dodatkową kieszonkę na resztki pokarmu. Co więcej taki silikonowy materiał znacznie łatwiej wyczyścić, ponieważ wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką.

Poza tym, polecamy również śliniaki z rękawami. To właśnie one odgrywają istotną rolę w trakcie samodzielnej nauki jedzenia, bowiem skuteczniej chronią cały strój a nie wyłącznie jego część pod szyją. W momencie, gdy rodzice kierują jedzenie do buzi swojego dziecka mogą nie być potrzebne, ale kiedy już samo chwyta za sztućce - jak najbardziej tak.