PODUSZKI

W naszym szerokim asortymencie pościeli dla niemowląt znajdziesz także poduszki, które będą stanowić wygodne podparcie głowy maluszka i jednocześnie piękną dekorację. Oprócz tego oferujemy poszewki na poduszkę zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Dlaczego warto wybrać właśnie nasze produkty? Dlatego, że zebrane tutaj poduszki i poszewki zostały przez nas wcześniej skrupulatnie wyselekcjonowane, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość.


Dlaczego poduszki do spania są takie ważne?

Rodzice starają się wybierać elementy wyposażenia pokoju dziecka, tak aby zapewniały swojej pociesze wysoki komfort i bezpieczeństwo. Dotyczy to również całego zakresu tekstyliów dla dzieci, w tym pościeli, kołder, poduszek i koców. To właśnie te elementy wspólnie tworzą wygodne warunki do spania w łóżku, dzięki którym dziecko może przespać spokojnie całą noc.

Poduszki są dziś przydatnym gadżetem, gdyż nie tylko zapewniają większy komfort, ale też zmniejszają nacisk na głowę, zapobiegają wycieraniu się włosów w jednym miejscu, a nawet przesiąkają zapachem rodziców, przez co wybudzone w nocy niemowlęta czują ich bliskość. To pozwala im się samodzielnie uspokoić. Oprócz tego poduszki można potraktować jako wygodne i szybkie w zmianie podparcie, bowiem po zabrudzeniu wystarczy zamienić ją na nową poduszkę a nie wymieniać całą pościel.

Czy warto kupić poduszki dekoracyjne?

Inną znaczącą kwestię stanowi wygląd pokoju dziecka, ponieważ wpływa on na samopoczucie wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu. To jednak nie wszystko, bowiem może on dać wiele radości dziecku i za jego sprawą czuje się w nim bezpiecznie. Stąd też aranżacja pokoju dziecięcego jest bardzo ważna i wszelkie elementy, pełniące rolę dekoracji są tutaj niezbędne, by dziecko mogło poczuć się jak u siebie. Z tego powodu, w pokojach charakteryzujących się ciepłym i przytulnym klimatem można spotkać szereg pluszowych zabawek, poduszek o zabawnym kształcie, plakatów, ozdobnych zawieszek i pudełek, lamp, girlandy, cotton balls, czy innego rodzaju światełek.

W szczególności polecamy chwilę zastanowić się nad poduszkami dekoracyjnymi dla dzieci, gdyż sa one niezwykle funkcjonalnym dodatkiem, który może zastąpić przytulankę w nocy i podczas zabawy w dzień. Poza tym, odpowiadają za komfortowe warunki do podparcia głowy, bądź siedzenia na niej na ziemi. Natomiast, gdy jest nieużywana estetycznie leży w kącie kanapy lub łóżka podnosząc walory estetyczne całego wnętrza.

Jaką poduszkę wybrać dla swojego dziecka?

Wybór poduszek zależy od wieku dziecka, a mianowicie niemowlęta powinny spać na płasko, dlatego też zaleca się leżenie na twardej i płaskiej powierzchni lub stosować płaskie poduszki lub klin. Z kolei starsze dzieci mogą kłaść głowę na klasyczne modele z większym wypełnieniem. Warto też zaznaczyć, że ilość i rodzaj wypełnienia w poduszce dobiera się do ulubionego stylu spania. Dla dzieci lubiących spać na brzuchu sprawdzi się miękka poduszka, natomiast osoby śpiącej na wznak lepsze będzie twardsze wypełnienie.