PRZEWIJAKI

W każdym domu powinien znaleźć się kącik pielęgnacji dla dzieci, w którym obecny będzie miękki lub usztywniany przewijak. Bowiem to właśnie on umożliwia rodzicom wygodnie zmienić pieluchę, podetrzeć, nałożyć krem i przebrać niemowlaka. Dlatego też znajdziesz u nas różnego rodzaju przewijaki, w tym wolnostojące w formie komody czy zwykłe nakładane bezpośrednio na łóżeczko. Sprawdź i wybierz model, który będzie najlepszą opcją dla Twojego mieszkania.


Jaki rodzaj przewijaka wybrać dla swojego dziecka?

Przewijak dostarcza komfortowe i praktyczne rozwiązanie dla rodzica oraz małego dziecka, gdyż tworzy czyste i higieniczne miejsce do przewijania. Wraz z nim kupuje się specjalne pokrowce, dodające mu praktycznego aspektu pod kątem szybkiej wymiany brudnej tkaniny na nową. Mianowicie pokrowiec tworzy warstwę ochronną dla mebla, podnoszącą komfort niemowlaka podczas leżenia na chłodnej ceracie lub drewnianej płycie.

Wybierając przewijak do domu należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiadać danemu pomieszczeniu. Nie wszystkie dzieci wychowują się w dużych mieszkaniach, dlatego też warto wybrać taki, który w razie czego nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca.

Dla małych mieszkań polecamy przewijaki do nakładania na łóżeczko pomiędzy jego barierkami, a także miękkie maty do układania na stabilnym podłożu. Z kolei w dużych pokojach dziecięcych, gdzie można dowolnie urządzić wnętrze warto pokusić się o modne modele wolnostojące w postaci funkcjonalnej komody. Oferują one sporo cennej przestrzeni do przechowywania innych potrzebnych akcesoriów do pielęgnacji niemowląt.

Jaki przewijak jest lepszy - miękki czy usztywniany?

Zarówno miękki, jak i usztywniany przewijak kładzie się na wybranej powierzchni np. łóżeczku, komodzie czy innej większej półce. Jednakże miękka mata potrzebuje koniecznie płaskiego, twardego i stabilnego podłoża. Natomiast przewijak usztywniany z podwyższonymi bokami pozwala nałożyć konstrukcję pomiędzy dwoma blisko ułożonymi obok siebie elementami, w tym np. barierkami łóżka. Dzięki temu nie zabiera cennej przestrzeni w mieszkaniu i można go w każdej chwili ściągnąć lub założyć na nowo w przypadku pełnej pieluszki.

Warto zaznaczyć, że miękki przewijak można traktować jako przenośny gadżet, który można zabrać ze sobą wszędzie, by móc w dowolnym miejscu przewinąć swoje dziecko.

Przez ile dziecko korzysta z przewijaka?

Pomimo, że niemowlę bardzo szybko się rozwija i już po okresie 5 miesięcy nie będzie potrzebować przewijaka, to taka konstrukcja z pewnością przyda się każdemu na ten krótki okres czasu. Dlaczego? Dlatego, że dziecko przewija się nawet kilkanaście razy dziennie, na skutek zmoczenia się i innego typu niespodzianki.

Bez takiej podkładki do przewijania rodzice muszą gimnastykować się, niepotrzebnie zginać czy brudzić dodatkową powierzchnię użytkową w swoim domu. Z przewijakami to żaden problem, gdyż tworzą specjalny kącik do pielęgnacji niemowląt. Większość modeli przewijaków nie zajmuje dużo miejsca i jest wodoodporna.