SMOCZKI

Smoczki, które mamy w sprzedaży, zostały wykonane z naturalnego, ekologicznie czystego kauczuku, dlatego są wyjątkowo miękkie i doskonale dostosowują się do naturalnych ruchów ust niemowlęcia, wspierając naturalną potrzebę ssania. Część proponowanych przez nas kauczukowych smoczków wyróżnia się całkowicie gładką powierzchnią, dzięki temu, że zostały one odlane w całości. Wszystkie smoczki są bardzo higieniczne oraz niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Całkowicie pozbawione substancji wywołujących reakcje alergiczne.


Smoczki jako uspokajające akcesoria dla dzieci

Nie masz pojęcia, jak uspokoić swoje dziecko? Jego wybuchy płaczu sprawiają, że myślisz o sobie jako złym rodzicu? To zupełnie normalne. W pierwszych miesiącach życia niemowlęta mają silny nawyk ssania lub nie potrafią radzić sobie z jednoczesnym ssaniem, oddychaniem i połykaniem. Obie sytuacje prowadzą do tego, że dziecko nie rozumie co się dzieje, przez co odczuwa złość, zagrożenie, smutek czy samotność. Z tej racji stworzono smoczki do ssania, które mają dwa cele: uspokoić i nauczyć niemowlę naturalnej koordynacji. Koordynacja tych 3 czynności jest dla dzieci bardzo ważna, a mianowicie bez niej dziecko może nawet mieć ochoty jeść.

Kiedy jest odpowiedni moment, aby dać dziecku smoczek?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele osób uważa, że można dawać smoczek noworodkowi od momentu urodzenia a inni, że powinno się odczekać co najmniej miesiąc, aż ustabilizuje się laktacja. Tak naprawdę, decyzja zależy wyłącznie od rodziców i rozwoju niemowlaka.

W przypadku, gdy rodzice zauważą, iż dziecko ma problem z wyrobieniem nawyku ssania powinni wprowadzić go jak najszybciej. Natomiast, jeśli wszystko jest w porządku, to lepiej zaczekać aż matka karmiąca piersią wypracuje prawidłową technikę. W innym wypadku smoczek może spowodować, że niemowlę będzie niewłaściwie chwytać pierś.

Jak długo dziecko powinno używać smoczek?

Używanie smoczka ma swoje zalety, jak i wady. Dlatego też bardzo ważne jest jego właściwe odstawienie, aby nie stwarzał żadnego ryzyka dla zgryzu dziecka. Niestety zdarza się, że dzieci pod wpływem częstego używania smoczka zaczynają traktować go jako pewnego rodzaju maskotkę, która pomaga pozbyć się stresu. W wyniku czego trudniej jest się im z nim rozstać. Jednak mając na uwadze te dwie rzeczy, czyli nienadużywanie smoczków i dbanie o zapewnienie mu innych zabawek sprawia, że będzie o wiele łatwiej.

Za najlepszy okres na odstawienie smoczka uznaje się czas między 4 a 8 miesiącem życia, kiedy to dziecko próbuje nowych posiłków i zmniejsza się jego potrzeba ssania. Pamiętaj im później zaczniesz odstawiać smoczek, tym trudniej będzie dziecku i Tobie.