DREWNIANE

Gryzak to coś, co powinieneś kupić do wyprawki dla noworodka. Albowiem stanie się on niezbędną zabawką, z którą dziecko nie będzie chciało się rozstać w okresie ząbkowania. Stąd też przygotowaliśmy pełny katalog gryzaków z drewna, stanowiących jeden z najbezpieczniejszych wyborów dla dziecka. Drewniane gryzaki nie zawierają w sobie żadnej chemii, a ich powierzchnia jest tak wypolerowana, że nie odstają od niej żadne małe ani ostre kawałeczki.


Czy gryzaki z drewna są bezpieczne?

Wbrew pozorom gryzaki wykonane z naturalnego drewna są w pełni bezpieczne dla niemowląt i dzieci, więc nie trzeba się o nie martwić. To naturalne przedmioty pozbawione chemii, które nie trzeba poddawać myciu w specjalnych środkach.

Co więcej drewniane gryzaki w żadnym wypadku nie odkształcają się pod wpływem nacisku dziecka, gdyż sam jego nacisk na drewno nie jest tak mocny, jak u osoby dorosłej. Nie ma zatem ryzyka uszkodzenia ani złamania samego przedmiotu. Poza tym, ich kształt jest idealnie zaokrąglony a powierzchnia odpowiednio wypolerowana, dzięki czemu nie odstaje od niej żaden zadziorek.

Kiedy lepiej stosować drewniane gryzaki dla niemowląt i dzieci?

Gryzaki z drewna sprawdzają się tak samo dobrze, jak inne wersje np. z kauczuku. Niektóre dzieci wolą używać twardszą drewnianą powierzchnię, ponieważ gwarantuje efektywniejszy masaż w pierwszym okresie ząbkowania (gdy dopiero co zaczynają je swędzieć dziąsła). Co więcej doskonale zastępują szczebelki w łóżeczku, które dzieci zaczynają brać do buzi i ssać. Stąd też warto podać mu do ręki drewniany gryzak.

Natomiast w kolejnym etapie ząbkowania można wymienić go na bardziej miękki - kauczukowy. W ten sposób pozwolimy delikatniej powierzchni oddziaływać na rozpulchnione dziąsła, gdzie pojawiają się pierwsze zęby.

Drewniany gryzak w formie grzechotki

Zamiast zwykłego gryzaka możesz wybrać drewnianą grzechotkę, która spełnia funkcję zabawki i jednocześnie przedmiotu do gryzienia w buzi. Zaletą grzechotki jest przede wszystkim fakt, że wspomaga rozwój sensoryczny dziecka poprzez naukę chwytania, manipulowania przedmiotami, rozwój mięśni i koordynację. Jej rączka jest dostosowana do dłoni niemowląt, umożliwiając prawidłowy chwyt. W efekcie niemowlęta mogą korzystać z tego typu zabawek, gdy zaczynają uczyć się świadomie zaciskać palce.

Warto zaznaczyć, że drewniana grzechotka jest bardziej trwała, niż jej plastikowa odmiana. Dziecko może robić z nią co tylko chce - gryźć, trząść i rzucać, a nic się jej nie stanie. W dodatku drewno zapewnia, że małe elementy odbijające się o jej powierzchnie wydają niski i naturalny dźwięk, który jest przyjemny dla ucha.