GRYZAKI

Gryzak to jedna z pierwszych zabawek, która trafia w niemowlęce rączki. Należy pamiętać o tym, że dziecko będzie używało gryzaczka przed długie miesiące, dlatego warto zwrócić uwagę na jego jakość. W okresie ząbkowania u każdego maluszka doskonale sprawdzą się gryzaki wykonane z naturalnego kauczuku, niezawierające żadnych sztucznych substancji. Są bardzo miękkie i elastyczne, przynoszą ulgę dziąsłom maluszka poprzez delikatny masaż. Ich dodatkową zaletą jest to, że dzięki zupełnie gładkiej powierzchni, są łatwe do utrzymania w czystości. Kauczukowe gryzaki spełniają wszystkie dziecięce wymagania.


Gryzaki dla niemowląt i ich zalety

Okres ząbkowania jest zarówno trudny dla dziecka, jak i rodzica. Na szczęście z pomocą przychodzą gryzaki, które pomagają ulżyć uczuciu dyskomfortu maluszka. Wykonane są z naturalnych materiałów np. kauczuku i drewna, aby w żaden sposób mu nie zaszkodziły podczas jego gryzienia.

Z kolei na powierzchni gryzaków zwykle znajdują się specjalne wypustki do masowania obolałych dziąseł. W rezultacie ten nieświadomy masaż przy użyciu gryzaka nie tylko zmniejsza ból, ale także stymuluje rozwój sensoryczny oraz przyspiesza proces wyrzynania się zębów, tworząc przestrzeń dla wychodzącego zęba.

Jaki gryzak sprawdzi się dla ząbkującego dziecka?

Jako, że gryzaki mają bezpośredni kontakt z jamą ustną małego dziecka powinny być na tyle twarde i duże, aby nie występowało żadne ryzyko połknięcia w całości lub jego części. Dużą rolę w zachowaniu bezpieczeństwa odgrywa materiał wykonania gryzaka, bowiem im łatwiejszy jest on w czyszczeniu, tym lepiej zapobiega różnego rodzaju infekcjom. Dlatego też gryzaki powinny być w pełni naturalne, elastyczne i miękkie. Do tej grupy zaliczamy modele wykonane z kauczuku lub drewna.

Oba rodzie gryzaków są bardzo popularne wśród rodziców, gdyż dzieci posiadają swój indywidualny gust, który sprawia, że raz bardziej odpowiada im drewniany gryzak, a innym razem kauczukowy. W przypadku drewnianego gryzaka sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie, ponieważ znacznie trudniej się je dezynfekuje i nie można ich wyparzać. Stąd też wielu rodziców woli gryzaki kauczukowe, które można łatwo przemywać w wodzie z dodatkiem lekkiego środka czyszczącego.

Kiedy powinno się dać gryzak dziecku?

Gryzaki na pewno powinno się dawać dziecku w 8 miesiącu życia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dać go o wiele szybciej. Mianowicie sporo rodziców kupuje gryzak dla 3-4 miesięcznego maluszka, u którego zaczynają intensywniej pracować gruczoły ślinowe. W ten sposób będzie on najpierw pełnić rolę jego zabawki.

Pamiętaj jednak, że każdy wcześnie kupiony gryzak powinien być odpowiednio dopasowany do możliwości fizycznych dziecka, a szczególnie wielkością, wagą i twardością do jego małych rączek.

Dostępne rodzaje gryzaków dla niemowląt i dzieci

W naszym sklepie BEBE SPACE przygotowaliśmy szeroką ofertę gryzaków z naturalnego kauczuku i drewna, które przyjmują naprawdę wyjątkowe kształty, tekstury i kolory. Ich atrakcyjny wygląd sprawi, że będą stanowić jednocześnie funkcję zabawki i leku na wyrzynające się ząbki. Bez problemu znajdziesz tutaj również mniejsze gryzaki o bardziej twardej lub miękkiej powierzchni, nadającej się do gryzienia dla 2-miesięcznego niemowlaka. Zachęcamy do kupienia od razu kilku rodzajów gryzaków, gdyż nigdy nie wiadomo, który aktualnie będzie lepiej pasować Twojemu dziecku.