GRYZAKI

Gryzak to jedna z pierwszych zabawek, która trafia w ręce niemowlaka. Dziecko będzie używało gryzaka przed długie miesiące, dlatego warto zwrócić uwagę na jego jakość. W okresie ząbkowania doskonale sprawdzą się gryzaki wykonane z naturalnego kauczuku, niezawierające żadnych sztucznych substancji. Są one bardzo miękkie i elastyczne, przynoszą ulgę dziąsłom poprzez delikatny masaż. Ich dodatkową zaletą jest to, że są łatwe do utrzymania w czystości. Kauczukowe gryzaki spełniają wszystkie dziecięce wymagania.


Gryzaki dla niemowląt i ich zalety

Okres ząbkowania jest zarówno trudny dla dziecka, jak i rodzica. Na szczęście z pomocą przychodzą gryzaki, które pomagają ulżyć uczuciu dyskomfortu. Wykonane są z naturalnych materiałów np. kauczuku i drewna, aby w żaden sposób mu nie zaszkodziły podczas gryzienia jego powierzchni.

Na gryzakach zwykle znajdują się specjalne wypustki do masowania obolałych dziąseł. Dzięki czemu taki masaż nie tylko zmniejsza ból, ale też stymuluje rozwój sensoryczny oraz przyspiesza proces wyrzynania się zębów, tworząc przestrzeń dla wychodzącego zęba.

Jaki gryzak sprawdzi się dla ząbkującego dziecka?

Jako, że gryzaki mają bezpośredni kontakt z jamą ustną małego dziecka powinny być na tyle twarde i duże, aby nie występowało żadne ryzyko ich połknięcia. Dużą rolę w zachowaniu bezpieczeństwa odgrywa materiał wykonania gryzaka, bowiem im łatwiejszy jest on w czyszczeniu, tym lepiej zapobiega różnego rodzaju infekcjom. Dlatego też gryzaki powinny być w pełni naturalne, elastyczne i miękkie. Do tej grupy zaliczamy modele wykonane z kauczuku lub drewna.

Oba rodzie gryzaków są bardzo popularne wśród rodziców, gdyż dzieci posiadają swój indywidualny gust, który sprawia, że raz bardziej odpowiada im drewniany gryzak, a innym razem kauczukowy. W przypadku drewnianego gryzaka sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie, ponieważ znacznie trudniej się je dezynfekuje i nie można ich wyparzać. Stąd też wielu rodziców woli gryzaki kauczukowe, które można łatwo przemywać w wodzie z dodatkiem lekkiego środka czyszczącego.

Kiedy powinno się dać gryzak dziecku?

Gryzaki na pewno powinno się dawać 8-miesięcznemu dziecku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by otrzymały je o wiele szybciej. Mianowicie sporo rodziców kupuje gryzak dla 3-4 miesięcznego dziecka, u którego zaczynają intensywniej pracować gruczoły ślinowe. W ten sposób będzie on najpierw pełnić rolę ciekawej zabawki.

Pamiętaj jednak, że każdy wcześnie kupiony gryzak powinien być odpowiednio dopasowany do możliwości fizycznych dziecka, a szczególnie wielkością, wagą i twardością do jego rąk.

Dostępne rodzaje gryzaków dla niemowląt i dzieci

W naszym sklepie BEBE SPACE przygotowaliśmy szeroką ofertę gryzaków z naturalnego kauczuku i drewna, które przyjmują naprawdę wyjątkowe kształty, tekstury i kolory. Ich atrakcyjny wygląd sprawi, że będą stanowić jednocześnie funkcję zabawki i leku na wyrzynające się zęby.

Bez problemu znajdziesz tutaj również mniejsze gryzaki o bardziej twardej lub miękkiej powierzchni, nadającej się do gryzienia dla 2-miesięcznego niemowlaka. Zachęcamy do kupienia od razu kilku rodzajów gryzaków, gdyż nigdy nie wiadomo, który aktualnie będzie lepiej pasować Twojemu dziecku.